Dzień dinozaura Puławski Park Naukowo-Technologiczny

Materiały Wordwall. Dzień dinozaura

Czy Dzień Dinozaura obchodzimy tylko 26 lutego? Zdecydowanie nie. Większość z nas ma za sobą czas fascynacji tymi prehistorycznymi gadami. Tym bardziej jesteśmy w stanie zrozumieć naszych uczniów, którzy z wypiekami na policzkach recytują nazwy dinozaurów roślinożernych i mięsożernych, potrafią wymienić ich nazwy łacińskie.

Temat warty jest poruszenia na każdym etapie edukacji. Kwestie związane z dinozaurami można omawiać na rozmaitych zajęciach, różnych przedmiotach.

Zrzut ekranu, platforma edukacyjna wordwall - zestaw ćwiczeń o tematyce dinozaurów

Jak to zrobić? My lubimy TIK i narzędzie Wordwall. Ci, którzy nas obserwują, wiedzą, że ostatnio nagraliśmy Tworzenie interaktywnych ćwiczeń na platformie Wordwall.net , który szczegółowo omawia to narzędzie. Polecamy, bo to kawał dobrej, trenerskiej roboty i opowieść o tym jak ułatwić i usprawnić sobie pracę.

Dzisiaj dajemy Wam materiały, które z powodzeniem możecie wykorzystać na lekcjach w przedszkolu czy szkole podstawowej. Zerknijcie na te gotowe do użycia materiały i bawcie się dobrze z dzieciakami.

Dowiedz się więcej na temat tworzenia ćwiczeń na platformie Wordwall

DINOZAURY DLA PRZEDSZKOLAKÓW

To aż trzy ćwiczenia w Wordwall dotyczące łączenia tych samych rysunkowych wersji dinozaurów:

Zrzut ekranu ze strony Wordwall.net - łączenie w pary dinozaurów

DINOZAURY DLA KLAS 1-3 SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Zrzut ekranu, strona Wordwall.net - ćwiczenie łączenia grafik dinozaurów z ich polskimi nazwami

To coś trudniejszego. Zerknijcie na dwa ćwiczenia w Wordwall dotyczące łączenie realistycznych grafik dinozaurów z ich polskimi nazwami:

DINOZAURY DLA ZAAWANSOWANYCH

Musicie to sprawdzić! Tutaj macie jedno ćwiczenie w Wordwall dotyczące łączenia szkieletów dinozaurów z ich nazwami w postaci teleturnieju.

Szkielety pochodzą ze zbiorów Houston Museum of Natural Science

Chcesz zrobić powyższe ćwiczenia bez włączania komputerów czy tabletów? Pobierz karty pracy stworzone na podstawie powyższych ćwiczeń interaktywnych?

Dobrej zabawy i udanych zajęć!

Similar Posts