
Czy Dzień Dinozaura obchodzimy tylko 26 lutego? Zdecydowanie nie. Większość z nas ma za sobą czas fascynacji tymi prehistorycznymi gadami. Tym bardziej jesteśmy w stanie zrozumieć naszych uczniów, którzy z wypiekami na policzkach recytują nazwy dinozaurów roślinożernych i mięsożernych, potrafią wymienić ich nazwy łacińskie.
Temat warty jest poruszenia na każdym etapie edukacji. Kwestie związane z dinozaurami można omawiać na rozmaitych zajęciach, różnych przedmiotach.
Jak to zrobić? My lubimy TIK i narzędzie Wordwall. Ci, którzy nas obserwują, wiedzą, że ostatnio nagraliśmy Tworzenie interaktywnych ćwiczeń na platformie Wordwall.net , który szczegółowo omawia to narzędzie. Polecamy, bo to kawał dobrej, trenerskiej roboty i opowieść o tym jak ułatwić i usprawnić sobie pracę.
Dzisiaj dajemy Wam materiały, które z powodzeniem możecie wykorzystać na lekcjach w przedszkolu czy szkole podstawowej. Zerknijcie na te gotowe do użycia materiały i bawcie się dobrze z dzieciakami.
To aż trzy ćwiczenia w Wordwall dotyczące łączenia tych samych rysunkowych wersji dinozaurów:
To coś trudniejszego. Zerknijcie na dwa ćwiczenia w Wordwall dotyczące łączenie realistycznych grafik dinozaurów z ich polskimi nazwami:
Musicie to sprawdzić! Tutaj macie jedno ćwiczenie w Wordwall dotyczące łączenia szkieletów dinozaurów z ich nazwami w postaci teleturnieju.
Szkielety pochodzą ze zbiorów Houston Museum of Natural Science
„Pan gra w Minecrafta?” – te słowa wypowiadane ze zdziwieniem słyszę od uczniów dość często, jeszcze częściej zdziwienie (zwłaszcza tych, którzy nie do końca uważnie…
Na Dzień Kobiet i na każdy dzień roku. To była prawdziwa przyjemność tworzyć taki materiał. Wkład kobiet w rozwój nauki jest nie do przecenienia. Warto…
Jeśli nie znacie jeszcze Google Earth – koniecznie wypróbujcie, bo spojrzenie z lotu ptaka na całą planetę jest niezapomnianym wrażeniem. Wszystko to dzięki zdjęciom satelitarnym, widokom…
Od dzisiaj wchodzą w życie nowe regulacje prawne dotyczące kształcenia na odległość. Jak czytamy na stronie MEN Minister Edukacji Narodowej apeluje i prosi dyrektorów szkół i…
Tworzenie dobrych, wciągających treści, to jeden z wymogów dzisiejszego świata i bardzo pożądana kompetencja. Warto ćwiczyć te umiejętności już od najwcześniejszych etapów edukacyjnych. Kto nie…
Wirtualna rzeczywistość (VR) jest doskonałym przykładem obserwowanego współcześnie intensywnego rozwoju technologicznego. Hełmy, kontrolery i oprogramowanie VR dostarczają możliwości „zanurzenia się” w wykreowanej komputerowo przestrzeni trójwymiarowej….