
Czy Dzień Dinozaura obchodzimy tylko 26 lutego? Zdecydowanie nie. Większość z nas ma za sobą czas fascynacji tymi prehistorycznymi gadami. Tym bardziej jesteśmy w stanie zrozumieć naszych uczniów, którzy z wypiekami na policzkach recytują nazwy dinozaurów roślinożernych i mięsożernych, potrafią wymienić ich nazwy łacińskie.
Temat warty jest poruszenia na każdym etapie edukacji. Kwestie związane z dinozaurami można omawiać na rozmaitych zajęciach, różnych przedmiotach.
Jak to zrobić? My lubimy TIK i narzędzie Wordwall. Ci, którzy nas obserwują, wiedzą, że ostatnio nagraliśmy Tworzenie interaktywnych ćwiczeń na platformie Wordwall.net , który szczegółowo omawia to narzędzie. Polecamy, bo to kawał dobrej, trenerskiej roboty i opowieść o tym jak ułatwić i usprawnić sobie pracę.
Dzisiaj dajemy Wam materiały, które z powodzeniem możecie wykorzystać na lekcjach w przedszkolu czy szkole podstawowej. Zerknijcie na te gotowe do użycia materiały i bawcie się dobrze z dzieciakami.
To aż trzy ćwiczenia w Wordwall dotyczące łączenia tych samych rysunkowych wersji dinozaurów:
To coś trudniejszego. Zerknijcie na dwa ćwiczenia w Wordwall dotyczące łączenie realistycznych grafik dinozaurów z ich polskimi nazwami:
Musicie to sprawdzić! Tutaj macie jedno ćwiczenie w Wordwall dotyczące łączenia szkieletów dinozaurów z ich nazwami w postaci teleturnieju.
Szkielety pochodzą ze zbiorów Houston Museum of Natural Science
Artykuł ukazał się w numerze 1/2020 (03) czasopisma „Programista Junior” Gdy poznamy już trochę zestaw do robotyki LEGO Mindstorms EV3® wraz z podstawami programowania w…
„Pan gra w Minecrafta?” – te słowa wypowiadane ze zdziwieniem słyszę od uczniów dość często, jeszcze częściej zdziwienie (zwłaszcza tych, którzy nie do końca uważnie…
Powrót do szkolenia seniorów po okresie pandemii ukazał ciekawe zachowania zmiany w cyfrowych przyzwyczajeniach seniorów. Jak dzisiaj wygląda cyfrowy świat seniora? Jakich urządzeń używają babcie…
Moja opinia w sprawie miejsca smartfonów w edukacji szkolnej jest oparta głównie na obserwacjach z lat 2011-2018 poczynionych podczas różnego rodzaju szkoleń, które prowadziłem. Głównym…
Wirtualna rzeczywistość (VR) jest doskonałym przykładem obserwowanego współcześnie intensywnego rozwoju technologicznego. Hełmy, kontrolery i oprogramowanie VR dostarczają możliwości „zanurzenia się” w wykreowanej komputerowo przestrzeni trójwymiarowej….
Czy działania wychowawcze i profilaktyczne szkoły odpowiadają potrzebom uczniów? Ilu uczniów angażuje się w pozytywne formy działań, które wspierają ich w rozwoju? Jakie problemy dominują…