ESCAPE ROOM

Technologiczny escape room

Escape roomy stały się w ostatnich czasach bardzo popularną rozrywką. Zamknięty pokój, zagadki i tylko kilkadziesiąt  minut na ich rozwiązanie. Podejmiecie wyzwanie?

Co to jest escape room?

Escape roomy, zwane również pokojami zagadek, to wspaniała forma spędzania czasu dla uczniów, młodzieży, rodzin z dziećmi

Taka wizyta to zazwyczaj duże przeżycie edukacyjne i  intelektualne, które również pozwala uczyć się logicznego myślenia, współpracy, a rozwiązywanie kolejnych zagadek daje masę satysfakcji. 

Zasady naszych escape roomów są tak przemyślane, by uczestnicy zabawy mogli wynieść z niej jak najwięcej przydatnych informacji z rozmaitych dziedzin wiedzy. Nasza ofertę kierujemy do wszystkich grup wiekowych – dzieci, młodzieży i dorosłych.

Tematyka

Podobnie jak gry terenowe, nasze escape roomy odnoszą się do rozmaitej tematyki i są rodzajem wydarzenia, które jest realizowane na potrzeby konkretnej grupy wiekowej. Program każdego escape room’u realizowany jest zarówno w formie miniwykładu, jak i gry opartej na koncepcji pokoju zagadek. 

Nasi uczestnicy zostają podzieleni na zespoły. Zadania, umieszczone na karcie startowej, rozwiązują za pomocą urządzeń mobilnych – smartfonów, tabletów, podłączonych do Internetu. Drużyny mają ze sobą współzawodniczyć, a dla zwycięzców zazwyczaj przewidujemy upominki. Zadania pokoju zagadek ułożone są od najprostszych do najtrudniejszych.

Przykładowe realizacje

Zabawa dzięki autorskiej aplikacji

Tworząc escape roomy łączymy świat wiedzy i  technologii. Każdy nasz pokój zagadek wsparty jest wyjątkową, autorską aplikacją, która pozwala na elastyczne dostosowanie do każdego scenariusza.

Aplikacja ta pozwala rozwiązywać zadania, zdobywać punkty oraz śledzić przebieg gry. W ramach zadań wykorzystujemy kody QR, rozszerzoną rzeczywistość i rożnego rodzaju aplikacje TIK. 

Zadania mają też różne formy, na przykład: zadań logicznych, quizów, puzzli, krzyżówek czy innych autorskich zadań interaktywnych.

Escape room - kody weryfikacyjne do kolejnej rundy

Ile kosztuje organizacja?

Pamiętaj, że nasz escape room, podobnie jak gry terenowe to produkt “szyty na miarę”. Koszt zorganizowania i przeprowadzenia wydarzenia może być bardzo zróżnicowany. 

Na jego wysokość wpływają takie czynniki jak: czas i miejsce, liczba uczestników czy liczba i forma zadań.

Dlatego aby poznać, ile kosztuje realizacja twojego pomysłu skontaktuj się z nami. Każda gra wyceniana jest indywidualnie –  przygotujemy ofertę czy szacowanie wartości zamówienia.

Dodatkowo, jeżeli planujesz pozyskać środki finansowe na przeprowadzenie ciekawego wydarzenia, na przykład pisząc projekt czy aplikując o granty, możemy ci w tym pomóc. Zajmujemy się pisaniem części merytorycznych do projektów, planowaniem zadań i harmonogramów. Jeżeli potrzebujesz możesz umówić się z nami na konsultacje.

Dlaczego warto?

Skontaktuj się z nami, by dograć szczegóły

FAQ

(robimy to w ogóle ???)​

Najczęściej zadawane pytania

Można wyróżnić stałe elementy każdej gry terenowej tak jak moment rozpoczęcia (punkt startu), kiedy organizatorzy zapoznają z regulaminem (zasadami) gry, następuję podział na patrole, odpowiada się na pytania uczestników. Następnie rozpoczyna się sama gra, która przeważnie trwa 2-3 godziny. W tym czasie patrole rozwiązują zadania, tak by w określonym czasie dotrzeć do miejsca zakończenia. Niektóre gry są podsumowywane z wykorzystaniem statystyk gry.

Właściwie każdy, kto ma chęci i jego stan zdrowia pozwala na poruszanie się między punktami gry. Do tej pory organizowaliśmy gry dla wszystkich grup wiekowych: dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Stopień trudności, zasięg terytorialny są zawsze dostosowane do możliwości Uczestników na etapie przygotowań konkretnej gry. Podsumowując – zapraszamy wszystkich 🙂

Tak, jak najbardziej wystawiamy faktury i jesteśmy czynnym podatnikiem VAT.

Nasze gry terenowe są kierowane do klienta instytucjonalnego. Do tej pory były to gminy, ośrodki kultury, ośrodki pomocy społecznej, szkoły oraz organizacje pozarządowe.

Przeważnie obsługujemy rynek lokalny, czyli teren województwa lubelskiego oraz ościenne województwa. Jesteśmy otwarci na współpracę na terenie całego kraju. Jeżeli masz ciekawy pomysł do zrealizowania – skontaktuj się z nami.
Przeważnie w naszych grach uczestnicy od 20 do 100 osób. Przy takich liczebnościach przeważnie trwają 2-3 godziny. Istnieje możliwość dostosowania naszych gier do większej liczby uczestników na etapie przygotowań.
Przede wszystkim tak, aby czuć się dobrze. “Na luzie”, wygodnie. Na pewno przyda się wygodne obuwie oraz ochrona przed ewentualnym wiatrem lub deszczem.
Konkretny czas jest zawsze ustalany z Klientem. Przeważnie całość trwa 2-3 godziny (wprowadzenie, sama gra i zakończenie), ale istnieje możliwość zorganizowania gry nawet całodniowej.

Do tej pory nie odwołaliśmy żadnej zaplanowanej gry. Mały deszcz, wiatr zazwyczaj nie przeszkadzają w realizacji zadań. Jeśli “zła pogoda” oznaczałaby raczej burzę z silnymi opadami, grzmotami i błyskawicami możemy próbować przenieść ją do budynku lub poszukać innego terminu z “lepszą” prognozą pogody.

Najczęściej nic, bo pakiet startowy zawiera wszystkie rzeczy potrzebne do realizacji zadań. W przypadku gier z wykorzystaniem naszej aplikacji prosimy o zabranie swoich smartfonów z podłączeniem do Internetu.