Gry terenowe

Technologiczne gry terenowe - przeżyj z nami przygodę

Gry terenowe to satysfakcja, radość, współpraca w zespole, zgłębianie rozmaitych dziedzin wiedzy, zastosowanie technologii w praktyce. Podsumowując – dobra zabawa!

Technologia i dobra zabawa

Adresatami naszych projektów outdoorowych są dzieci i młodzież, którym słowo „gra” najczęściej kojarzy się z komputerem i Internetem. 

Biorąc udział w grze terenowej, szybko przekonują się, że to wyjątkowa przygoda. Przede wszystkim jest to wydarzenie zespołowe. Nie przewidujemy pracy indywidualnej. Każdy taki event poprzedzony jest prelekcją wprowadzającą w jego tematykę i zasady działania. Uczestnicy dzieleni są na patrole, które starają się jak najszybciej wykonać szereg zadań ze specjalnej mapy gry, by po określonym czasie spotkać się na podsumowaniu, wręczeniu nagród czy dyplomów dla najszybszych i najrzetelniejszych zespołów. Każde wykonane zadanie raportowane jest na bieżąco.

Dla kogo tworzymy gry terenowe?

Nasze gry terenowe dedykujemy wszystkim, którzy mają chęci i ich stan zdrowia pozwala na poruszanie się między punktami gry. Głównie uczestnikami gier są uczniowie na wszystkich etapach edukacji, studenci i rodziny z dziećmi.
Tego typu zajęcia to przede wszystkim możliwość zdobycia nowych wrażeń i doświadczeń, które umożliwiają bezpośredni kontakt z naturą, a dodatkowo przyczyniają się do pogłębienia wiedzy z geografii, biologii, historii, czy innych dziedzin nauki. Świetnie integrują też grupę czy rodzinę.

Tematyka gier

Autorski system, który wspiera technologicznie każdą z naszych gier, sprawia, że jesteśmy wszechstronni i elastycznie dostosowujemy się do zapotrzebowania naszych klientów. W naszym portfolio można znaleźć gry dla różnych grup wiekowych i o rozmaitej tematyce – historyczne, dotyczące bezpieczeństwa, hejtu, naukowe.

Na życzenie klientów jesteśmy w stanie przygotować grę dedykowaną. W takim przypadku prosimy o podanie proponowanego celu gry lub konwencji albo umiejętności potrzebnych uczestnikom. Ważną wskazówką będzie dla nas wiek uczestników i proponowane miejsce gry. 

Nasze realizacje

Partnerstwo w ramach Akademii Orange, rodzinna gra dotycząca zagadnień kultury Lublina – teatru, muzyki, fotografii, literatury i kabaretu.

GOPS Michałowice, integracyjna gra dla rodzin z dziećmi zachęcająca mieszkańców gminy Michałowice do aktywnego spędzania czasu wolnego.

Gra dla uczniów klas 1-3 w SP nr 4 w Łęcznej utrwalająca zasady odpowiedzialnego zachowania się w trakcie letniego wypoczynku.

Puławski Park Naukowo Technologiczny, gra dla młodzieży ze szkół średnich poruszająca tematykę hejtu, mowy nienawiści.

Uniwersytet Dziecięcy UMCS w Puławach, Puławski Park Naukowo-Technologiczny, rodzinna, technologiczna gra terenowa, podsumowująca rok akademicki, poruszająca zagadnienia z rozmaitych dziedzin wiedzy.

Puławski Park Naukowo-Technologiczny, historyczna, technologiczna, rodzinna gra terenowa przybliżająca sylwetki polskich innowatorów i ludzi nauki niepodległej Polski.

Questing dla młodzieży XXV LO w Warszawie po terenie Kazimierza Dolnego, angażująca gra przybliżająca historię i kulturę miasteczka.

Historyczna gra terenowa dla Gminnej Biblioteki Publicznej w Ułężu, angażująca lokalną społeczność i przybliżająca wydarzenia związane z historycznymi wydarzeniami i miejscami.

Przyrodnicza gra terenowa skierowana dla rodzin z dziećmi od 5 do 15 lat zrealizowana w Lasach Kozłowieckich w okolicach Nasutowa.

Historyczno-krajoznawcza gra terenowa tworzona wraz z młodzieżą. Skierowana do mieszkańców Milanowa i Cichostowa, angażująca tamtejszą społeczność i związana z lokalną historią.

Gra terenowa o tematyce świątecznej skierowana do lokalnej społeczności. Uczestnicy gry poznali nieznane ciekawostki o świętym Mikołaju, czy obchodzeniu świąt w różnych miejscach świata.

Gra na terenie kampusu Politechniki Gdańskiej, która ma na celu rozwijanie wiedzy uczestników na temat wykorzystania narzędzi AI w procesie tworzenia innowacji oraz projektów o charakterze przedsiębiorczym.

Gra terenowa, która prowadzi uczestników przez malownicze miejsca Krainy Lessowych Wąwozów. Gra oferuje 3 trasy różniące się poziomem trudności, czasem przejścia i matematycznymi zadaniami. Interaktywna mapa i QR kody pomagają w nawigacji i wykonywaniu zadań.

Zamów przyrodniczą grę terenową dla rodziny lub szkoły

Oferujemy przyrodniczą grę terenową opartą na współpracy uczestników w malowniczych Lasach Kozłowieckich w okolicach Nasutowa.

W grze mogą wziąć udział osoby od 5 roku życia. Pierwotnie skierowana do rodzin, może być też zadedykowana klasom szkolnym. 

Przewidywany czas trwania ok. 2-3 godzin.

Liczba uczestników od ok. 25 do 100 osób.

Skontaktuj się z nami, żeby ustalić szczegóły.

Rodzinna gra terenowa - przykładowa karta punktu kontrolnego (zadania)
Rodzinna gra terenowa - przykładowa karta punktu kontrolnego (zadania)

Technologia w terenie - autorska aplikacja

Tworząc gry łączymy świat technologii i tradycyjnych gier. Większość naszych wydarzeń opiera się o autorską aplikację. Aplikacja ta za każdym razem dostosowywana jest do scenariusza gry, pozwala rozwiązywać zadania, zdobywać punkty oraz śledzić przebieg przedsięwzięcia.

W ramach zadań wykorzystujemy kody QR, (rozszerzoną rzeczywistość) i rożnego rodzaju aplikacje TIK. Zadania mają też różne formy, na przykład: zadań logicznych, quizów, puzzli, krzyżówek czy innych autorskich zadań interaktywnych.

Miejsce

Nie tylko w terenie

Gry terenowe kojarzone są zazwyczaj z aktywnościami odbywającymi się na zewnątrz, na przykład w lesie czy na łące. Jednak powinniśmy pamiętać że to nie jedyne miejsca na zorganizowanie ciekawej gry. Nasze gry realizujemy także w miastach, na terenie szkół czy w budynkach. Budynek biblioteki, muzeum czy parku technologicznego to bardzo ciekawe i inspirujące miejsce na zorganizowanie nowoczesnej gry.
Baw się i ucz w dowolnym miejscu !

Ile kosztuje gra ?

Koszt zorganizowania i przeprowadzenia gry może być bardzo zróżnicowany. Bez podania szczegółowych informacji, bardzo ciężko go określić. Na jego wysokość wpływają czynniki takie jak czas i miejsce, liczba uczestników czy liczba i forma punktów – zadań.
Dlatego aby poznać ile kosztuje realizacja twojego pomysłu skontaktuj się z nami. Każda gra wyceniana jest indywidualnie. Jeżeli potrzebujesz, przygotujemy ofertę bądź szacowanie wartości zamówienia.
Dodatkowo jeżeli planujesz pozyskać środki finansowe na przeprowadzenie gry pisząc projekt czy aplikując o granty, możemy ci w tym pomóc. Zajmujemy się pisaniem części merytorycznych do projektów, planowaniem zadań i harmonogramów. Jeżeli potrzebujesz możesz umówić się z nami na konsultacje.

Dzięki grom uczestnicy:

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Można wyróżnić stałe elementy każdej gry terenowej takie jak, moment rozpoczęcia (punkt startu), kiedy organizatorzy zapoznają z regulaminem (zasadami) gry, następuję podział na patrole, odpowiada się na pytania uczestników. Następnie rozpoczyna się sama gra, która przeważnie trwa 2-3 godziny. W tym czasie patrole rozwiązują zadania, tak by w określonym czasie dotrzeć do miejsca zakończenia. Niektóre gry są podsumowywane z wykorzystaniem statystyk gry.

Właściwie każdy, kto ma chęci i jego stan zdrowia pozwala na poruszanie się między punktami gry. Do tej pory organizowaliśmy gry dla wszystkich grup wiekowych: dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Stopień trudności, zasięg terytorialny są zawsze dostosowane do możliwości Uczestników na etapie przygotowań konkretnej gry. Podsumowując – zapraszamy wszystkich 🙂

Tak, jak najbardziej wystawiamy faktury i jesteśmy czynnym podatnikiem VAT.

Nasze gry terenowe są kierowane do klienta instytucjonalnego. Do tej pory były to gminy, ośrodki kultury, ośrodki pomocy społecznej, szkoły oraz organizacje pozarządowe.

Przeważnie obsługujemy rynek lokalny, czyli teren województwa lubelskiego oraz ościenne województwa. Jesteśmy otwarci na współpracę na terenie całego kraju. Jeżeli masz ciekawy pomysł do zrealizowania – skontaktuj się z nami.
Przeważnie w naszych grach uczestnicy od 20 do 100 osób. Przy takich liczebnościach przeważnie trwają 2-3 godziny. Istnieje możliwość dostosowania naszych gier do większej liczby uczestników na etapie przygotowań.
Przede wszystkim tak, aby czuć się dobrze. “Na luzie”, wygodnie. Na pewno przyda się wygodne obuwie oraz ochrona przed ewentualnym wiatrem lub deszczem.
Konkretny czas jest zawsze ustalany z Klientem. Przeważnie całość trwa 2-3 godziny (wprowadzenie, sama gra i zakończenie), ale istnieje możliwość zorganizowania gry nawet całodniowej.

Do tej pory nie odwołaliśmy żadnej zaplanowanej gry. Mały deszcz, wiatr zazwyczaj nie przeszkadzają w realizacji zadań. Jeśli “zła pogoda” oznaczałaby raczej burzę z silnymi opadami, grzmotami i błyskawicami możemy próbować przenieść ją do budynku lub poszukać innego terminu z “lepszą” prognozą pogody.

Najczęściej nic, bo pakiet startowy zawiera wszystkie rzeczy potrzebne do realizacji zadań. W przypadku gier z wykorzystaniem naszej aplikacji prosimy o zabranie swoich smartfonów z podłączeniem do Internetu.

Masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z nami

   Zdjęcia wykonane podczas gier terenowych.
   Zdjęcia z gry terenowej „Zwycięska batalia – kontruderzenie znad Wieprza 1920 r.” dla Gminnej Biblioteki Publicznej w Ułężu są autorstwa Pana Mariusza Grzechnika.

Oferta Centrum Kompetencji Cyfrowych

Sprawdź, czym jeszcze się zajmujemy

Oprócz organizacji gier terenowych - w ramach Centrum Kompetencji Cyfrowych - prowadzimy różnego rodzaju działania edukacyjne skierowane do dzieci, młodzieży oraz dorosłych, nauczycieli i seniorów. Mają formę warsztatów, szkoleń, escape roomów czy stref interaktywnych.